Политички партии

Митева: Бројот на починати повторно најголем во регионот, секој трет тестиран е позитивен

Секој трет тестиран во текот на вчерашното деноноќие е болен од КОВИД. Достигнавме 33% на инфицирани лица од вкупно тестираните. А Филипче уште мисли дека е портпарол на министерството, а не министер.

Back to top button
Close
Close