БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Митаракис: Следното лето нов постојан бегалски камп на Лезбос

Целта е следното лето да функционира новиот, постојан цетар за бегалци и мигранти на Лезбос, рече министерот за миграција и азил на Грција Нотис Митаракис на денешната прес конференција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close