СветСвет.Портал

Мистериозни хакери „Робин Худ“ донираат украдени пари

Хакерска група донира украдени пари во добротворни цели што се смета за прво такво нешто направено во кибер криминалот што ги зачудува експертите, јави Би-Би-Си.

Back to top button
Close
Close