Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Мистериозна болест убива кучиња во Норвешка

Во текот на изминатите денови мистериозна болест уби десетици кучиња во Норвешка, а експертите се уште не знаат што ја предизвикува.

Back to top button
Close
Close