Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Мишел најави дека ќе се разговара за патентите за вакцини на самитот во Порто

Претседателот на Европскиот Совет, Шарл Мишел, се огласи преку Твитер за одлуката на САД да поддржи укинување на патентите на интелектуална сопственост за вакцините против Ковид-19 и изјави дека темата е на дневен ред на неформалната лидерска средба на ЕУ во Порто денеска, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close