Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Мишел: Договорот со Велика Британија е најдобар исход за сите

Претседателот на Европскиот Совет (ЕС), Шарл Мишел изјави дека постигнувањето договор за воспоставување на блиски односи помеѓу Европската Унија и Велика Британија е  „голем чекор напред“

Back to top button
Close
Close