Политички партии

Мисајловски: Нема напредок во разговорите за изборниот законик, ако не се набават фингерпринт апарати тоа е знак дека власта сака да ги намести изборите

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во изјава за медиумите кажа дека нема напредок во разговорите за изборниот законик и дека владата игра топло ладно но смета дека тоа е договор помеѓу партиите од владејачката коалиција со цел да се погази овој закон кој вклучува набавка на фингерпринт апарати за отисок на прст за локалните избори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close