Политички партии

Мисајловски: Не само Филипче, треба да си замине целата влада заради огромни скандали

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски при денешната средба со граѓаните од општина Чаир, одговарајќи на новинарско прашање како ја коментира информацијата објавена во списанието Економист дека Македонија се наоѓа на трето место по смртност, како и дали ќе се побара став од Лекарската комора за видеото кое излезе по медиумите каде се гледа дека министерот за здравство Венко Филипче оперира без заштитна опрема, рече дека по однос на ова Лекарската комора треба да биде најгласна, но и дека власта секојдневно прави огромни скандали, па поради тоа поднеле интерпелација во собранието за Филипче.

Back to top button
Close
Close