БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мирно заврши протестот на синдикатите во центарот на Атина

Мирно завршија протестите во центарот на Атина, организирани од грчките синдикати поради денешното гласање на новиот закон за работни односи, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close