БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мирен протест на учениците и просветните работици во Атина

„Маската не е единствената заштита“; „Дајте пари и за образованието“; „Образование, здравје, безбедност во сите училишта“, се дел од пораките што учениците, родителите и просветните работници ги испратија за време на денешниот мирен протест во центарот на Атина, барајќи да се преземат сите неопходни мерки во училиштата, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close