0_Спорт.ПорталДописници МКДФудбал

Мирен протест на навивачката група Гемиџии

Навивачката група „Гемиџии“ на ФК „Борец“ вечерва  на платото пред театарот во Велес одржа мирен протест од кој повторно упати апел до ОФС Велес да ги преиспита одлуките од последното годишно собрание одржано изминатиот петок, односно меѓу четирите делегати на ОФС Велес во собранието на ФФМ да земе  и еден делегат од ФК „Борец“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close