Дописници МКДОпштински вести

Мирчески: Вишокот тутун да се откупи брзо, да не се пролонгира цел месец

Да не се продолжува рокот за откупот на тутунот за цел месец за уште 2000 тони од вишокот тутун, зашто ќе се направи проблем за новата реколта, бара Иницијативниот одбор на тутунарите кој сега формираше тутунски здруженија по региони и дејствува во рамките на поранешниот Сојуз на тутунски здруженија. Се апелира до Владата, Министерството за земјоделство и до инспекторатот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close