Дописници МКДОпштински вести

Мирјана Крстеска, инфектолог од Прилеп: Имаме пост ковид-проблеми кај пациентите, не треба да се размислува за опуштање

Намален е речиси на половина бројот на хоспитализираните пациенти во четирите ковид-оддели во Општата болница „Борка Талески“ во Прилеп, но не се препорачува опуштање, бидејќи треба да се видат последиците од новогодишните и божикните празнувања, велат од таа јавна здравствена установа, каде на четирите ковид-оддели се хоспитализирани 70-ина пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close