0_Македонија.ПорталПолитика

МИОА: Продолжуваме да го подобруваме квалитетот на услугите во државната служба

Со новиот Предлог-закон за воведување на систем за управување со квалитетот и заедничката рамка за процена на работењето и давањето на услуги во државната служба, кој беше усвоен на денешната владина седница, имаме за цел да го подобруваме квалитетот на услугите во државната служба, соопшти Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА). 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close