0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

МИОА: Продолжуваме да ја дигитализираме работата на државната администрација за граѓаните и деловните субјекти

До крајот на 2021 година ќе овозможиме најмалку 30 отсто од органите на државната управа да имаат воведено електронски систем за автоматизација на административни постапки, а до крајот на 2024 година системот да биде воведен во сите органи на државната управа, соопшти Министерството за информатичко општество и администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close