0_Македонија.ПорталПолитика

МИОА: Документите за Нацрт-акцискиот план на Стратегијата за ИКТ 2021 – 2025 поставени на ЕНЕР

Документите за Нацрт-акцискиот план на Стратегијата за ИКТ 2021 – 2025 се поставени во Електронскиот национален електронски регистар на прописи (ЕНЕР), информира Министерството за информатичко општество и администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close