EvropëEvropë.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Ministrja belge e Punëve të Jashtme në kujdes intensiv për shkak të Kovid-19

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe ish-kryeministre e Belgjikës, Sofi Vilmes, është hospitalizuar në kujdes intensiv pasi u infektua me Kovid-19, njofton korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.

Back to top button
Close
Close