БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Министрите за одбрана и цивилна заштита на Грција од Еврос порачаа дека грчките граници се заштитени од секаков вид закани

Порака дека границите на Грција се безбедни и заштитени, а земјата ќе се одбрани од било каква закана, испратија министрите за одбрана и цивилна заштита на Грција Никос Панајотопулос и Михалис Хрисохоидис по нивната посета на Еврос, каде што се сретнаа со претставници на војската и ја проверија ситуацијата на граничните премини, како и текот на изградбата на железната ограда на границата со Турција, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close