0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Министрите за надворешни работи на ЕУ утре за вакцините за Западен Балкан

По лидерите, министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ утре ќе ја разгледаат можноста за ажурирање на стратегијата за поделба на вакцините против Ковид-19 со трети земји, пред сè со земјите од Западен Балкан и соседите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close