0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Министрите за надворешни работи на ЕУ постигнаа договор за воведување санкции против Русија

Mинистрите за надворешни работи на ЕУ денеска постигнаа „политички договор“ за воведување санкции кон одговорните за затворањето на критичарот на Кремљ, Алексеј Навални и репресиите против неговите приврзаници, изјавија дипломати.

Back to top button
Close
Close