0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталКултураКултура.ПорталКултура.СлајдерПолитика

Министрите за култура на С Македонија и Бугарија се договорија да ги зајакнат контактите меѓу двете филхармонии, театри и музеи

Во Министерството за култура на Бугарија, министерот Венцислав Минеков ја пречека својата колешка, министерката за култура на Северна Македонија, Ирена Стефоска. По средбата, министерката Стефоска за дописникот на МИА од Софија изјави дека со нејзиниот колега Минеков разговарале за продлабочување на културната соработка меѓу Софија и Скопје.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close