0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Министрите од кипарската Влада се вакцинираат со Астра Зенека за да испратат порака дека вакцината е безбедна

За да испратат порака дека ѝ веруваат на вакцината во однос на безбедноста и ефикасноста, министрите од кипарската Влада денеска се вакцинираат со Астра Зенека, соопшти владиниот портпарол Кирјакос Кусиос, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close