BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Ministri shtetëror i Greqisë në takime me përfaqësues të FIFA-s dhe UEFA-s në Zvicër

Në kuadër të nismës të kryeministrit grek për situatën me futbollin në vend, ministri shtetëror të Greqisë, Jorgos Gerapetritis, sot dhe nesër në Zvicër do të mbahet takim me përfaqësues të lartë të FIFA-s dhe UEFA-s, publikuan mediat greke.

Athinë, 3 shkurt 2020 (MIA) – Në kuadër të nismës të kryeministrit grek për situatën me futbollin në vend, ministri shtetëror të Greqisë, Jorgos Gerapetritis, sot dhe nesër në Zvicër do të mbahet takim me përfaqësues të lartë të FIFA-s dhe UEFA-s, publikuan mediat greke.

Sipas informacioneve të njëjta, qëllimi i udhëtimit dhe takimeve që do t’i ketë Gerapetritis është që të arrihet memorandum me dy federatat që të rregullohet situata në futbollin grek, njofton korrespondenti i MIA-s nga Athina.

Nismën për memorandum me FIFA-n dhe UEFA-n e paralajmëroi javën e kaluar, kryeministri grek Kirijakos Micotakis. mb/

Таг
Back to top button
Close
Close