0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Министертсвото за економија да ја преиспита одлуката околу роковите за завршните сметки, бараат сметководителите

Министерството за економија да ја преиспита одлуката според која не може да се пролонгираат роковите за поднесување на финаниските извештаи и завршните сметки и да го исполни јавно даденото ветување дека ќе се најде решение за проблемот, бараат сметководителите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close