СветСвет.Портал

Министерството за правда на САД ја истражува полицијата во Минеаполис

Американскиот државен обвинител Мерик Гарланд изјави дека Министерството за правда на САД ќе започне истрага за полицијата во Минеаполис, објавија американски медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close