Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Министерство за здравство на Црна Гора: Нема докази дека смртта на пациентот е поврзана со Астра Зенека

Министерството за здравство на Црна Гора соопшти дека во земјата продолжува вакцинацијата со вакцината на Астра Зенека и оти нема докази дека причината за смртта на еден осумдесетгодишник е вакцината што ја примил претходниот ден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close