0_Македонија.ПорталПолитика

Министерство за транспорт и врски: Договорите за јавни набавки се спроведуваат согласно законите

Министерството за транспорт и врски ги отфрла како невистинити информации и шпекулации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ изнесени денеска на прес-конференција во однос на јавните набавки за изградба на канализациски систем во Индустриската зона Визбегово, како во Арачиново и нагласува дека тие се спроведени согласно законите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close