0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталПолитика

Министерство за култура: Корисниците на проекти од Годишните конкурси за 2021 ќе треба да отворат посебна трансакциска сметка

Корисниците кои ги склучуваат договорите за поддржаните проекти на Годишните конкурси за 2021 година на Министерството за култура, ќе имаат обврска да отворат посебна наменска сметка преку која ќе се реализираат сите трансакции поврзани со поддржаниот проект, соопшти денеска Министерството за култура

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close