Политика

Министерска конференција „Вештачка интелегенција – предизвици и можности за медиумите и демократијата“

Информациите можат да спасат животи. Ова е еден од најважните факти за кој не научи ситуацијата создадена од пандемијата. Медиумите и информациите во времето во кое живееме, се предмет на радикални промени во форма и содржина, беше една од главните изјави за кои се согласивме за време на министерската конференција на тема „Вештачка интелегенција - предизвици и можности за медиумите и демократијата“, заедно со министри, други претставници на земјите-членки на Советот на Европа и пошироко, како и истакнати експерти од областа на слободата на изразување и претставници на клучните меѓународни институции од оваа област, информира вечерва Министерството за информатичко општество и администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close