ЕвропаЕвропа.Портал

Министерот за внатрешни работи именуван за премиер на Грузија

Владејачката партија Грузиски сон го именува министерот за внатрешни работи Гиорги Гахари на функцијата премиер, јавија денеска руските медиуми повикувајќи се на изјава на претседателот на партијата.

Back to top button
Close
Close