0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Министерот за транспорт и врски Бочварски во работна посета на Битола

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска ќе оствари работна посета на општина Битола.

Скопје, 11 септември 2020 (МИА) – Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска ќе оствари работна посета на општина Битола.

Тој заедно со градоначалничката Наташа Петровска ќе извршат увид во изградба на водоводни и канализациони линии во општина Битола. мс/ац/

Back to top button
Close
Close