0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот за информатичко општество Шаќири на вебинар за предизвиците на кибер безбедноста

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири, учествуваше на вебинар организиран од NEXUS - Civil Concept и одделот за јавна дипломатија на НАТО во Брисел. Вебинарот е дел од проектот насловен како: „САЈБЕР ХИГИЕНА: Разбирање на предизвиците за сајбер безбедност како важен дел од клучната задача на НАТО за колективна одбрана“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close