0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Министерот Сугарески на увид во реконструкција на водоводни линии во Велес

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе изврши увид во реконструкцијата на водоводните и канализациските линии во Велес.

Скопје, 13 јануари 2020 (МИА) – Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе изврши увид во реконструкцијата на водоводните и канализациските линии во Велес.

На увидот, Сугарески ќе биде придружуван од градоначалникот на општина Велес, Аце Коцевски. мч/ац/

 

Back to top button
Close
Close