0_Македонија.ПорталОпштество

Министерот Шаќири се сретна со новоименуваниот француски амбасадор Бомгартнер

Министерот за информатичко општество и администрација Јетон Шаќири денеска имаше средба со новоименуваниот амбасадор на Република Франција во Република Северна Македонија, Сирил Бомгартнер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close