0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот Османи во работна посета на Босна и Херцеговина

Како дел од неговата турнеја на регионот, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи денеска ќе престојува во работна посета на Босна и Херцеговина во чиј фокус ќе биде развојот на билатералните односи, како и можностите за иницирање на нови форми на соработка од интерес на двете пријателски земји.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close