0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Министерот Османи во официјална посета на Црна Гора

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Бујар Османи, денеска ќе престојува во официјална посета на Црна Гора на покана на црногорскиот колега, Ѓорге Радуловиќ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close