Дописници МКДОпштество

Министерот Нуредини во посета на Универзитетот во Тетово 

Во тетовскиот Универзитет на средба меѓу ректорот Вулнет Амети и министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредеини се разгледани можностите за унапредување на меѓуинституционалната соработка и заедничкиот придонес во научно-еколошките проекти. Со поддршка на Министерството, Факултетот за природни науки го спроведува проектот „Истражување на квалитетот на воздухот во Тетово и околината“,

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close