0_Македонија.ПорталПолитика

Министерот Маричиќ се сретна со претседателот на Уставниот суд, Мурати

Министерот за правда Бојан Маричиќ оствари работна средба со претседателот на Уставниот суд на Република Северна Македонија, Сали Мурати.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close