0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Министерот Маричиќ се сретна со претседателката на Врховниот суд, Адеми

Министерот за правда Бојан Маричиќ оствари работна средба со претседателката на Врховниот суд Беса Адеми. На првата средба по изборот на Адеми за прв човек на Врховен, како што соопштија од прес-службата на министерството, е разговарано за повеќе актуелните теми и прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close