Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Министерот Исмаили учествува на меѓународен културен форум во Санкт Петербург

Министерот за култура Хусни Исмаили  учествува на 8. Меѓународен културен форум во Санкт Петербург, кој се одржува од денеска до 16 ноември на тема „Културните кодови во светот на глобализацијата“.

Back to top button
Close
Close