0_Web_АктуелноЕкономијаПолитика

Министерот Хоџа на јавна расправа за Нацрт – закон за продажба на земјоделско земјиште во државна соспственост

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа, денеска ќе учествува на јавна расправа посветена на Нацрт - законот за продажба на земјоделско земјиште во државна соспственост“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close