0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Министерот Филипче се сретна со новоназначениот јапонски амбасадор Савада

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со новоназначениот амбасадор на Јапонија, Хиронори Савада. Ова беше прва средба на министерот со новиот амбасадор, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close