0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.Портал

Министерот Димковски во посета на Тутунскиот комбинат Прилеп

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Зоран Шапуриќ денеска ќе го посетат Тутунски комбинат Прилеп.

Прилеп, 9 јануари 2020 (МИА) – Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Прилеп Илија Јованоски и директорот на Државниот инспекторат за земјоделство Зоран Шапуриќ денеска ќе го посетат Тутунски комбинат Прилеп.

Димковски, како што информираат од МЗШВ,  ќе го посети и откупниот пункт за тутун во село Мало Коњари. дма/лв/

Back to top button
Close
Close