0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Министерот Бектеши во дводневна посета на Украина

Министерот за економија Крешник Бектеши од денеска е во официјална посета на Украина, каде што утре во Киев ќе копретседава со третата седница на Меѓувладината македонско-украинска комисија за следење на Договорот за трговска и економска соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close