0_Македонија.ПорталКултураКултура.Портал

Министерката за култура во посета на штипскиот Дом на млади

Министерката за култура, Ирена Стефоска заедно со специјалната советничка за соработка со УНЕСКО, Јасмина Шопова, ќерка на македонскиот поет, Ацо Шопов, кој е роден во Штип денеска беа во работна посета на Дом на млади-Штип.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close