ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Министерката за европски прашања во австриската Влада бара регистрација на сите имами во ЕУ

„Верувам дека во борбата против политичкиот ислам во ЕУ, по примерот на Австрија, треба да се воспостави европски регистар на имами“, потенцира таа во интервју за германски „Велт ам Зонтаг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close