0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Министерката Стефоска во посета на културно-историски споменици во Битола

Министерката за култура Ирена Стефоска денеска по повод Меѓународниот ден на спомениците и локалитетите ќе престојува во Битола каде ќе посети неколку значајни културно-историски споменици.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close