0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Министерката Шекеринска во посета на Лесниот пешадиски батаљон во Штип

Ако во 2020 година после 30 години трчање и чекање станавме полоноправна членка на НАТО Алијансата во 2021 година на сите нас во одбраната, фокусот ќе ни биде практично да го докажеме и покажеме на дело, какви сме како членка, порача Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска при денешната посета на Лесниот пешадиски батаљон во касарната „Јане Сандански“-Штип.

Back to top button
Close
Close