0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Министерката Шахпаска во посета на Заводот за рехабилитација Бања Банско

Министерка за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска ќе го посети Заводот за рехабилитација Бања Банско во Општина Струмица.

Скопје, 6 мај 2021 (МИА) – Министерка за труд и социјална политика Јагода Шахпаска денеска ќе го посети Заводот за рехабилитација Бања Банско во Општина Струмица.

Како што соопшти МТСП, предвидено е по посетата на Заводот, министерката Шахпаска да даде изјава за медиумите. сп/нд/

 

Таг
Back to top button
Close
Close