0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПолитика

Министерката Шахпаска учествуваше на Првата редовна сесија на Извршниот одбор на УНДП/УНФПА/УНОПС

Министерката за труд и социјална политика , Јагода Шахпаска, како највисoк претставник на Владата на Република Северна Македонија,  учествуваше на Првата редовна сесија на Извршниот одбор на УНДП/УНФПА/УНОПС, одржана на 3 февруари, на која даде силна поддршка  во име на Владата за усвојувањето на Документот на програмата за државата на УНФПА за периодот 2021-2025 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close